Büyükelçinin Mesajı

Muhterem Vatandaşlarımız,

Kamerun’da yaşayan veya çeşitli vesilelerle bu güzel ülkeyi ziyaret eden sizlere daha iyi ve etkin şekilde hizmet verebilmek ve sizleri doğrudan ilgilendiren konularda bilgiye kolayca erişebilmenizi sağlamak için oluşturulan internet sitemize hoşgeldiniz.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kamerun Cumhuriyeti’ndeki yeni Büyükelçisi olarak 30 Eylül 2015 tarihinde göreve başladım. Afrika’ya açılım politikamızın derinleştirilmiş ortaklık anlayışına dönüştüğü bu dönemde dost ve kardeş Kamerun’da bu görevi üstlenmek benim için gurur ve mutluluk vesilesidir.

Büyükelçiliğimizin resmen faaliyete geçtiği 15 Ocak 2010 tarihinden bu yana önemli ivme kazanan ve bugün mükemmel düzeyde bulunan Kamerun’la ilişkilerimizin her alanda ileri götürülmesi ve gelecek kuşaklara bırakacağımız değerli bir miras olarak Türkiye-Kamerun dostluğunun daha da pekiştirilmesi temel amacımızdır.

Kamerun’da karşılaşabileceğiniz sorunlarınızda Büyükelçilik olarak her zaman yanınızda olduğumuzu belirtir, bu çerçevede, yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumlarda öncelikle Büyükelçiliğimizle temasa geçmenizi önemle rica ederim.

Bu vesileyle hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, esenlikler ve işlerinizde başarılar diliyorum.

Murat Ülkü

Büyükelçi