Cumhurbaşkanı Ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine İlişkin Duyuru

Yaounde Büyükelçiliği 02.05.2018

24 Haziran 2018 tarihinde düzenlenecek Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin olarakBüyükelçiliğimizce 20 Nisan 2018 tarihinde yapılan duyuruda kayıtlı unsurlara ilaveten ilgili makamlarımızca açıklanan hususlar aşağıda bilgilerine sunulmuştur.

Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) belirlenen seçim takvimine göre gümrük kapılarında oy verilebilecek tarihler 7 Haziran-24 Haziran2018 olarak belirlenmiştir.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın yapılacak seçimlerde oy kullanabilmeleri için Yurt Dışı Seçmen Kütüğüne kaydolmalarını teminen adres beyanı yapmış olmaları gerektiği malumlarıdır. YSK tarafından kabul edilen "Yurtdışı Seçmen Kütüğünün Güncelleştirilmesi Usul ve Esasları"na dair 140/II sayılı genelge çerçevesinde, ihtiyaç olması halinde Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi adres kayıt işlemi için haftasonları da vatandaşlarımıza hizmet verecektir.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin sorularını yanıtlamak üzere YSK tarafından ‘Yurtdışı Seçmen Çağrı Merkezi’ oluşturulmuştur. 2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren 7/24 olarak Türkçe hizmet verecek olan Çağrı Merkezine +90 444 99 75 numaralı telefondan ulaşılması mümkündür.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Yaounde Büyükelçiliği